create a web page for freeEmlak Türkiye

Avrupa'nın en umut verici Emlak Pazarlarından biri

Emlak Türkiye

Türkiye, Avrupa’daki en umut verici emlak piyasalarından biridir ve “Yer, Yer, Yer” mantra bu ülke için özellikle geçerlidir. Stratejik olarak Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya'nın kavşağında yer alan ve yaklaşık 81 milyon kişiye ev sahipliği yapan Türkiye, büyük bir inşaat sektörünü ve büyüyen iş ve sanayi üretimini birleştirerek gayrimenkul geliştiricileri ve yatırımcıları için harika fırsatlar sunmaktadır.

Türkiye emlak sektöründeki temel veriler ve rakamlar:

• Gayrimenkul sektörü, son on yılda GSYİH'nın yüzde 8,4'ünü oluşturuyor. Yatırım tarafında, gayrimenkul ve inşaat sektörüne yapılan doğrudan yabancı yatırım, 2017 yılında toplam 4.6 milyar ABD Doları (yüzde 42,9) temsil eden 10.8 milyar dolar olmuştur. 

• Kentsel dönüşüm ve büyük projeler, özellikle İstanbul'da öngörülebilir gelecekte gündemde. Kentteki projeler arasında Marmaray, Canal İstanbul, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, üç katlı Grand İstanbul Tüneli ve İstanbul'un üçüncü havalimanı bulunuyor.

• Kentsel yenileme ve geliştirme girişimi yaklaşık 7,5 milyon konuttan oluşacak. Toplamda, bu girişime 400 milyar dolarlık bir bütçe tahsis edilmiş, özel sektör liderlik yapmıştır.

• Knight Frank Global Konut Fiyat Endeksi'ne göre, Türkiye, üçüncü çeyrekte yıllık bazda yer alan fiyat artışında 56. Bölge Endeksi'nde birinci oldu. Bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,1 oranında artan Türkiye, Avustralya, Letonya ve Hindistan'dan önce dünyanın önde gelen emlak pazarlarından biriydi.

• Türkiye emlak piyasasında 2017 yılında satılan toplam ev sayısı 1,4 milyon; Benzer şekilde, 2012 yılında mütekabiliyet ilkesinin kaldırılmasının ardından yabancılara gayrimenkul satışı artmaya başlamıştır. 2017 yılında, Türkiye'de yabancılara yıllık% 22.2 artışla 22.234 konut satılmıştır. Yabancılara yapılan gayrimenkul satışları açısından İstanbul, 2017 yılında 8,182 satış, ardından 4,707 ile Antalya, 1,474 ile Bursa ve 1,079 ile Yalova ile önde gelen il olmuştur.

• 2017'nin sonunda, İstanbul'daki mevcut A sınıfı ofis alanı, 249 ofis binasına yayılmış 5,3 milyon metrekareyi aştı. Kiralanan ofis alanındaki yıllık büyüme, 2010-2017 yılları arasında yüzde 12 civarındadır. 1,2 milyon metrekareden fazla ofis alanı yapım aşamasındadır ve 2020'nin sonuna kadar tüm A sınıfı ofis alanlarının brüt olarak kiralanabilir bir seviyeye ulaşması beklenmektedir. yaklaşık 7.1 milyon metrekarelik alanı.

•Türkiye'de halihazırda toplam 12.2 milyon metrekarelik kiralama alanı bulunan 401 alışveriş merkezi bulunmaktadır. Toplam 4.2 milyon metrekarelik kiralanan alana sahip İstanbul'daki 114 alışveriş merkezi, ülke genelindeki alışveriş merkezlerindeki kiralama alanının yüzde 34'ünü oluşturuyor.

• JLL Sınır Ötesi Perakendeci Çekicilik Endeksi 2016'ya göre, İstanbul, Londra, Paris, Moskova, Milano ve Roma'dan sonra Avrupa'nın en çekici altıncı pazarı.

• Son yıllardaki büyümeye rağmen, Türkiye, Avrupa’da kişi başına toplam kiralama alanının ortalamasının altında kalmaktadır. Dolayısıyla, Türkiye'de daha fazla perakende büyümesi için potansiyel var.

• 2016 yılı sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı'na göre operasyonda toplam 426.981 oda bulunan 3.641 otel işletmesi vardı. 5 yıldızlı oteller otel portföyünün yüzde 42.7'sini, 4 yıldızlı otellerin yüzde 24.8'ini ve 3 yıldızlı otellerin pazar payının yüzde 12.6'sını oluşturuyor.


Bize bir E-Posta ✉ yaz
İletişim Formu için

NE YAPARIZ

Tavsiye Etmek
Yönetme
 Yenilik
Finans
Çoklu Yatırım
Müzakere
Destek

MRG PROJELER
MRG Projeleri ve Çoklu Yatırımları

MRG İnsanları getiriyor
Sermaye ve Fikirler birlikte!

YASAL BİLDİRİM

Damga

HİZMET

ÜLKE, ŞEHİR, BÖLGELER
Şirket Lokasyonları ve Ülkeleri

Türkiye - İstanbul
1. Bölge Akdeniz 2. Doğu anadolu bölgesi
3. Ege Bölgesi 4. Güneydoğu anadolu bölgesi
5. İç anadolu bölgesi 6. Karadeniz bölgesi
7. Marmara bölgesi