Mobirise

Gizlilik Anlaşması

Gayrimenkul Yatırımları ve Kurumsal Satışlar İçin Gizlilik Sözleşmesi!

Gizlilik Sözleşmesi

Her bir gayrimenkul yatırımı ve satın alımı için satıcı tarafı bir gizlilik sözleşmesi imzalamakta ısrar edecektir. Bu, kısmen çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler ve rakipler gibi etkilenen tarafların, satış niyetinden haberdar edilmemesi ve kısmen de işlem çok gizli ve hassas kurumsal verilerin değiş tokuş edilmesini ve ifşa edilmesini içerdiğinden kaynaklanmaktadır. Bir gizlilik sözleşmesinin imzalanması, gizli tartışmalar ve gerekli bilgi alışverişi için yasal bir çerçeve oluşturur. Bu yazıda kurumsal satış için bir gizlilik sözleşmesinin kilit içeriği ve sık sık tartışma noktaları tartışılmaktadır.

Gizlilik Anlaşmasına Taraflar

Kural olarak, gizlilik sözleşmesini potansiyel alıcı ile ilk temasın bir parçası olarak hazırlayan ve sonuçlandıran danışmandır. Satıcı bu süreci kendi ellerine alacaksa, satış sözleşmesinin adı ve satış niyeti gizlilik sözleşmesinin tamamlanmasından önce, yani tam olarak sözleşmeyle korunması gereken hususlarda açıklanacaktır. Çoğu zaman, gizlilik sözleşmesinin sadece alıcı için geçerli olmadığını, aynı zamanda bağlı şirketleri de içerdiğinden emin olmak için kapsamlı bir düzenleme yapılacaktır.

Gizli bilgilerin tanımı

Her satıcı, yalnızca gönderilen yazılı ve sözlü bilgileri gizli olarak değil, aynı zamanda satış yapma niyetini ve olası bir işlemle ilgili tartışmaları da sınıflandırmak isteyecektir. Öte yandan, alıcı, serbestçe ulaşılabilen ve gizlilik sözleşmesinin imzalanmasından önce zaten bilinen muaf tutulmuş bilgiler için baskı yapacak.

Gizli bilgilerin amaçlanan amacı

Satıcı, sağlanan bilgilerin yalnızca olası bir işlemin değerlendirilmesi ve gözden geçirilmesi için kullanılabileceğini kabul edecektir. Genellikle, yalnızca alıcı kuruluş veya bağlı kuruluşları içindeki kullanım ve iletişime izin verilir ve genellikle sadece yönetici veya denetim personeli düzeyinde izin verilir. Bununla birlikte, sıklıkla, gizlilik zorunluluğu bulunan danışmanlara açıklama yapılmasına izin verilir. Alıcı, satış sürecinde yer alan tüm çalışanlarının veya danışmanlarının gizlilik sözleşmesine uymasını sağlamalıdır. Çoğu durumda, alıcının gizli bilgileri rekabet amacıyla kullanması da dışlanır.

Tartışmalar başarısız olursa gizli bilgilerin kullanılması

Satıcı, verilen herhangi bir bilginin bir çağrı başarısızlığından sonra iade edileceği veya imha edileceği konusunda ısrar edecektir. Genellikle potansiyel alıcının bunu kanıtlaması gerekir. Bu, özellikle otomatik yedeklemeler ve veri arşivleme konusunda birçok alıcı için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden imha ve tam imha hakkında tartışma bazen ortaya çıkıyor. Ek olarak, olası alıcı gizli bilgilere hiçbir hakkı olmadığını doğrulayacaktır.

İletişim kuralları ve talep edilmeme

Satıcı, muhtemel alıcının yalnızca bu amaç için adlandırılan çalışanlarla veya işlemle ilgili sorunlara dahil olan danışmanla iletişim kurmasını talep edecektir. Ayrıca, satıcı genellikle olası alıcıya bir talep dışı bırakma getirecektir, d. h. muhtemel alıcı, şirketin çalışanlarının satıştan ayrılmasına yol açabilecek herhangi bir şeyden kaçınmalıdır. Alıcı daha sonra genel istenmeyen uygulamalar için bir istisna başvurusunda bulunmak ister. Çünkü bazı durumlarda daha büyük şirketler yüzlerce iş ilanı veriyor ve gizlilik sözleşmesini bilinçsizce ihlal edebileceklerinden korkuyorlar.


Bize bir E-Posta ✉ yaz
İletişim Formu için

NE YAPARIZ

Tavsiye Etmek
Yönetme
 Yenilik
Finans
Çoklu Yatırım
Müzakere
Destek

MRG PROJELER
MRG Projeleri ve Çoklu Yatırımları

MRG İnsanları getiriyor
Sermaye ve Fikirler birlikte!

YASAL BİLDİRİM

Damga

HİZMET

ÜLKE, ŞEHİR, BÖLGELER
Şirket Lokasyonları ve Ülkeleri

Türkiye - İstanbul
1. Bölge Akdeniz 2. Doğu anadolu bölgesi
3. Ege Bölgesi 4. Güneydoğu anadolu bölgesi
5. İç anadolu bölgesi 6. Karadeniz bölgesi
7. Marmara bölgesi