online website builder


Kimya

Güç faktörü sürdürülebilir büyümedir

Kimya

Dünya çapındaki kimyasal madde satışları, özellikle yeni kimyasal üretim kapasitesinin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan gelişmekte olan piyasalar nedeniyle, son on yılda iki kattan fazla artmıştır.

Türkiye'deki kimyasal madde satışları, son on yılda bu küresel eğilimi yakından takip etmiştir. Türkiye, perakende pazarların yarattığı güçlü pazar büyümesi ve rekabetçi üretim maliyetleri ile kimya şirketleri için cazip bir yatırım hedefidir. Türkiye aynı zamanda kimya endüstrisindeki lider markalar için bölgesel bir üretim, idari ve ihracat merkezidir. BASF, Henkel, Bayer, Evonik, Linde, P&G, PPG ve Dow gibi kimyasal devler, on yıllardır Türkiye'de üretiliyor ve yıllar içinde büyümeye devam ediyor.

Bir diğer güç faktörü, Türkiye'deki müşteri segmentinin sürdürülebilir büyümesidir. Türkiye, Avrupa'nın en büyük ticari araç üreticisi, dünyanın en büyük 17. otomobil üreticisi, dünyanın en büyük yedinci tarım üreticisi ve Avrupa'daki en büyük tekstil üreticisidir ve küresel ihracatın yüzde 3'ünü oluşturmaktadır.

Türkiye'deki kentsel dönüşüm projesinin bir parçası olarak, ülke çapında yaklaşık 6.5 milyon konut biriminin yıkılıp önümüzdeki 20 yıl içinde yeniden inşa edileceği tahmin edilmektedir. Dolayısıyla, 60 milyar ABD doları değerinde olan Türk inşaat sektörü, ülkenin kimya endüstrisi için en hızlı büyüyen perakende pazarlarından biridir.

Türkiye kimya endüstrisinde gelecek vaat eden bir diğer alan ise küresel plastik üretiminin yaklaşık yüzde 3'ünü oluşturan plastik endüstrisidir. Bu, Türkiye’yi Avrupa’nın en büyük ikinci plastik üreticisi ve dünya çapındaki en büyük yedinci üretici ülkesi yapıyor. Boya endüstrisi de yatırımcılara fırsatlar sunmaktadır. Burada Türkiye, Avrupa'da beşinci sırada.

Türkiye, Çin'den sonra dünyanın en büyük ikinci petrokimya ithalatçısı. Petrokimya ürünlerinin kapasitesi ve tüketimi arasındaki önemli fark, yerli ve yabancı yatırımcılar için geniş fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca, komşu ülkelerdeki yatırımcılar için, Türkiye'nin stratejik konumundan ve mükemmel altyapısından yararlanmak için kullanabilecekleri kazançlı fırsatlar bulunmaktadır. Avrupa ve MENA gibi çevre pazarlardaki petrokimya tüketimi, dünya genelinde toplam tüketimin dörtte birini oluşturmaktadır.

Büyüyen bir ekonominin, büyük iç pazarın, gelişmiş altyapının, vasıflı ve rekabetçi işgücünün ve yatırımcı dostu mevzuatın birleşimi, Türk kimya sektöründeki yatırımcıların, dünyanın en gelecek vaat eden pazarlarından birine yatırımlarında uzun vadeli getiri elde etmelerini sağlayacaktır.


Bize bir E-Posta ✉ yaz
İletişim Formu için

NE YAPARIZ

Tavsiye Etmek
Yönetme
 Yenilik
Finans
Çoklu Yatırım
Müzakere
Destek

MRG PROJELER
MRG Projeleri ve Çoklu Yatırımları

MRG İnsanları getiriyor
Sermaye ve Fikirler birlikte!

YASAL BİLDİRİM

Damga

HİZMET

ÜLKE, ŞEHİR, BÖLGELER
Şirket Lokasyonları ve Ülkeleri

Türkiye - İstanbul
1. Bölge Akdeniz 2. Doğu anadolu bölgesi
3. Ege Bölgesi 4. Güneydoğu anadolu bölgesi
5. İç anadolu bölgesi 6. Karadeniz bölgesi
7. Marmara bölgesi