how to create your own web pageSavunma ve Havacılık

Tecrübe ve Kalite

Savunma ve Havacılık

Türkiye son yıllarda savunma ve havacılık alanında köklü bir dönüşüm geçirmiştir. Endüstri son yıllarda benzeri görülmemiş bir başarı elde etti ve Türkiye şu anda dünyanın en hızlı büyüyen savunma ve havacılık sektörlerinden biri. Tecrübe ve kaliteleriyle bilinen Türk savunma ve havacılık şirketleri, dünya çapında rekabetçi ve uluslararası projelerde önemli bir rol oynayan ürünler oluşturmak için çok çaba sarf ediyorlar. Türk şirketleri, yetenekli personeli ve son teknoloji ürünü teknoloji altyapısı ile birçok ülkede yerel ihtiyaçları karşılamak için küresel çözümler sunmaktadır. Bu Türk şirketleri, ilk tasarım geliştirmeden yerli üretime, modernizasyondan güçlendirme ve Ar-Ge'den uluslararası projelere kadar birçok kritik savunma ve havacılık alanında faaliyet göstermektedir.

Ulusal savunma endüstrisinin altyapısının geliştirilmesinde, Türkiye, dünya pazarına egemen olan ülkeler ve şirketler ile işbirliği ve işbirliği üretim stratejilerini tercih etmiştir. Böylece, MİLGEM savaş gemisi, ALTAY ana muharebe tankları, saldırı helikopterleri ve insansız hava araçları (İHA) gibi birçok savunma projesi ulusal savunma sanayii tarafından başarılı bir şekilde geliştirilmiştir. Bu erken deneyime dayanarak, Türkiye, ANKA İHA, HÜRKUŞ avcı-bombardıman uçağı, GÖKTÜRK uydusu, hafif nakliye helikopteri ve avcı uçağı gibi birçok projesini hayata geçirdi. Ayrıca, bu programları desteklemek için birkaç temel alt sistem ve teknoloji geliştirme projesi başlatılmıştır. Bugün, kısmen yurt içinde geliştirilen birçok projesine teşekkür ederek, Türk savunma sanayii yetenekleri, kalitesi ve yeterlilikleri bakımından oldukça olgun. Türk savunma endüstrisi, yalnızca Türk silahlı kuvvetlerinin gerekliliklerini yerine getirmekle kalmıyor, aynı zamanda son derece rekabetçi uluslararası savunma pazarında da tanınmış bir oyuncu. Önümüzdeki yıllarda, iç ve dış pazarların sektörel payı, önemli ulusal savunma projelerinin sonuçlanmasıyla daha da artmalıdır.

Türkiye, dünya genelinde savunma sektöründe en fazla harcama yapan ülkelerden biridir. 15 milyar dolarlık savunma harcamasıyla 2016 yılında Türkiye, dünyanın 17. büyük savunma bütçesine sahipti. Savunma sanayii gelirleri son on yılda iki katına çıkmış, 2016 yılı sonunda 6 milyar dolara ulaşmıştır. Türk havacılık ve savunma sektörünün son on yılda kapasitelerinin gelişmesine paralel olarak, Türk şirketleri için ihracat ve uluslararası işbirliği olanakları artmıştır. . Sektörden yapılan ihracat 2007 yılında 600 milyon dolardan 2016 yılında 2 milyar dolara yükselmiştir. Gelişmiş ve kaliteli üretim kapasitesi sayesinde, sektörün 2016 yılında siparişleri 12 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

Yıllar geçtikçe, Türkiye sivil havacılık sektörü için ideal bir yer olarak ortaya çıkmıştır. Uçak yolcu sayısı 2004’te 34 milyondan 2017’de 193 milyona yükseldi. Sivil uçak sayısı 2003 ve 2016 arasında 626’dan 1.417’ye yükseldi. Havayolunun filo büyüklüğü 162’dan 540’a yükseldi. 2,2 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseldi. Türkiye, sivil havacılığın merkezi konumunda olmaya kararlı. İstanbul'da, tamamlandığında, yılda 200 milyon yolcu kapasitesine ve 350'ye yakın uçuş kapasitesine sahip dünyanın en büyük havalimanı olacak yeni bir havaalanı inşa ediliyor.


Bize bir E-Posta ✉ yaz
İletişim Formu için

NE YAPARIZ

Tavsiye Etmek
Yönetme
 Yenilik
Finans
Çoklu Yatırım
Müzakere
Destek

MRG PROJELER
MRG Projeleri ve Çoklu Yatırımları

MRG İnsanları getiriyor
Sermaye ve Fikirler birlikte!

YASAL BİLDİRİM

Damga

HİZMET

ÜLKE, ŞEHİR, BÖLGELER
Şirket Lokasyonları ve Ülkeleri

Türkiye - İstanbul
1. Bölge Akdeniz 2. Doğu anadolu bölgesi
3. Ege Bölgesi 4. Güneydoğu anadolu bölgesi
5. İç anadolu bölgesi 6. Karadeniz bölgesi
7. Marmara bölgesi